mamazawsze.pl

Blog tematyczny o dziecku, parentingu, modzie i przepisach .

Parenting

Inspiracje – jak przebrać dziecko za pirata?

Inspiracje – jak przebrać dziecko za pirata?

Obfitość bajek i filmów o przygodach wśród skarbów, egzotycznych wysp i niebezpiecznych morskich bestii sprawia, że niemalże każde dziecko marzy o tym, aby na chwilę stać się piratem. Kiedy nadchodzi czas karnawału, urodzin czy innego święta, wymarzony strój pirata może stać się realny. W jaki sposób jednak go stworzyć, aby stanowił perfekcyjną mieszankę autentyczności i wygody dla malucha? Poniżej przedstawiam kilka inspiracji na to, jak przebrać dziecko za pirata, które odzwierciedlają zarówno klasyczne elementy pirackiego ubioru, jak i ocierają się o więcej oryginalności.

Sprawdź też: Jak przebrać dziecko na Halloween?

Składniki idealnego stroju pirackiego

Przebranie pirata składa się z kilku kluczowych elementów. Klasyczne i niezawodne to przede wszystkim bandana, biała koszula, ciemne spodnie i oczywiście pas z muszkietem. Przy wyborze poszczególnych fragmentów stroju warto jednak pamiętać, że przede wszystkim muszą być one wygodne dla naszego dziecka.

Spróbujmy zatem stworzyć strój pirata, który dostarczy maluchowi mnóstwo radości z przebierania, ale jednocześnie nie będzie krępować jego ruchów podczas szaleństw na przyjęciu.

  1. Bandana: Bandana to nieodzowny atrybut każdego pirata. Może ona być klasyczna, w czerwono-czarny wzór, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pokusić się o bardziej oryginalne kolory.
  2. Biała koszula: Piraci z reguły noszą rozpięte, białe koszule. Najlepiej sprawdzą się te o luźnym kroju i ze ściągaczami na rękawach.
  3. Ciemne spodnie: Pirackie spodnie to zazwyczaj ciemne, luźno zwisające materiały. Przy wyborze tego elementu stroju warto się kierować przede wszystkim wygodą – spodnie nie mogą krępować ruchów malucha.
  4. Pas z muszkietem: Na końcu, nie może zabraknąć charakterystycznego pasu z muszkietem. Tutaj miejsce na kreatywność jest ogromne. Pas może być wykonany z różnego rodzaju materiałów, a muszkiet zastąpiony plastikowym pistoletem albo drewnianym szpadzistym mieczem.

Kreatywne pomysły na akcesoria pirackie

Klasyczne składniki stroju pirackiego to jedno, ale to właśnie akcesoria dają nam najwięcej miejsca na wyrażenie kreatywności. Tutaj możemy pozwolić sobie na prawdziwe szaleństwo! Poniżej kilka propozycji:

  • Piracki kapelusz: Można go zrobić z kartonu i pomalować na czarno. Dodatkowym elementem może być biały jak kość czaszka na czole kapelusza.
  • Hak piracki: Zamiast klasycznego pirackiego miecza, możemy pokusić się o wykonanie z plastikowej butelki własnoręcznie zrobionego haka.
  • Klapka na oko: Niewielki, czarny kawałek materiału i guma – tyle potrzeba, aby stworzyć klapkę na oko, kolejny niezbędny atrybut pirata.
  • Pierścień z klejnotem: Każdy pirat marzy o znalezieniu skarbu, więc pierścień z klejnotem na pewno podkreśli jego status.

Pozyskiwanie i tworzenie elementów kostiumu pirata

Tworzenie kostiumu pirata to doskonała okazja do spędzenia czasu z dzieckiem i pobudzenia jego kreatywności. Wielu elementów możemy wykonać samodzielnie, korzystając z dostępnych w domu materiałów.

Pozostałe części strój, które nie nadają się do samodzielnego wykonania lub wymagają więcej pracy, jak na przykład buty, można zakupić w specjalistycznych sklepach z kostiumami dla dzieci. Najważniejsze jednak, aby każdy element stroju był bezpieczny dla dziecka i nie krępował jego ruchów.

Nie zapominajmy również, że przygoda z piratami to nie tylko ubiór, ale też zabawy i historyjki na temat poszukiwania skarbów i morskich przygód. Być może strój pirata będzie tylko początkiem wielkiej pirackiej przygody naszego malucha!

Zobacz także: Jak przebrać dziecko za postać z bajki?

Udostępnij

O autorze

Witaj! Jesteśmy grupą przyjaciół, aktywnych rodziców, którzy chcą dzielić się z innymi swoimi przemyśleniami na temat parentingu, super pomysłami na spędzanie wolnego czasu, wiedzą o rozwoju dziecka i jego zdrowiu a także luźnym contentem i przepisami na najlepsze dania dla całej rodziny!