mamazawsze.pl

Blog tematyczny o dziecku, parentingu, modzie i przepisach .

Moda

Elegancja i szyk – jak się ubrać na ślub cywilny?

Elegancja i szyk – jak się ubrać na ślub cywilny?

Decyzja o zawarciu związku małżeńskiego to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Bez względu na to, czy ślub odbywa się tradycyjnie w kościele, czy jest to ceremonia cywilna, para młoda powinna zaprezentować się elegancko i stylowo. Każdy szczegół ma znaczenie, a odpowiednia kreacja jest kluczowa. Ale jak się ubrać na ślub cywilny, aby zachować należytą powagę, jednocześnie wyglądając doskonale? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Zobacz także: Praktyczny poradnik – jak się ubrać do filharmonii?

Przestrzeganie etykiety ubioru na ślubie cywilnym

Ślub cywilny nie wymaga tak strojnej etykiety jak ceremonia kościelna, jednak warto pamiętać o pewnych grzecznościowych zasadach. Damskie kreacje do ślubu cywilnego powinny odznaczać się subtelnym szykiem i elegancją. Wybór kreacji do środka dnia różni się od tej na wieczór. Najlepszym wyborem będą proste, eleganckie sukienki o stonowanych kolorach. Warto unikać zbyt jaskrawych barw i krzykliwych wzorów. Zapomnijmy też o zbyt głębokich dekoltach lub zbyt krótkich sukienkach – zasada „mniej znaczy więcej” jest tutaj najważniejsza.

Dla panów ubiory na ślub cywilny idealnie sprawdzają się stylowe garnitury, jednak nie muszą one być koniecznie w klasycznym, czarnym kolorze. Błękitne, szare, granatowe czy beżowe garnitury również będą odpowiednie. Kluczowa jest nienaganna prezencja, odpowiednie dopasowanie garnituru oraz dobrany do niego krawat czy mucha.

Komponowanie efektownego stroju ślubnego

Tworzenie idealnej kreacji na ślub cywilny to nie tylko wybór odpowiedniego ubrania, ale również dbałość o szczegóły, takie jak fryzura, makijaż czy manicure. Wszystko powinno tworzyć spójną całość.

W przypadku panien młodych, o ile sukienka może być prosta, warto zainwestować w niepowtarzalny dodatek, np. koronkowy welon czy efektowny wianek. Również eleganckie, a zarazem subtelne dodatki, takie jak perłowe kolczyki czy bransoletka, mogą nadać strojowi wyjątkowego charakteru. Makijaż powinien być delikatny, a manicure w stonowanym kolorze.

W przypadku panów młodych, kluczową rolę odgrywają dodatki. Stylowy zegarek, eleganckie spinki do mankietów czy klasyczna mucha lub krawat mogą dodać elegancji i szyku każdemu garniturowi. Warto pamiętać o nienagannej fryzurze oraz dopasowaniu koloru butów do paska.

Dostrajanie detali: akcesoria i dodatki do stroju ślubnego

Właściwe dobrane akcesoria są równie ważne co sam strój. Mogą podkreślać styl, dodawać elegancji czy tworzyć niepowtarzalny klimat.

Wśród dodatków dla panny młodej warto przede wszystkim zwrócić uwagę na biżuterię. Małe diamenty, subtelne perły czy eleganckie zegarki – wszystko to może podkreślić elegancki charakter kreacji. Ważne jest też uzupełnienie stroju o elegancki welon lub ozdobę do włosów. Warto również pomyśleć o eleganckiej torebce i dobranych do stroju butach.

Dla pana młodego ważna jest przede wszystkim elegancka i dobrana do reszty stroju biżuteria. Zegarek, mankiety, spinki do mankietów, a nawet kieszonkowy sznur – wszystko to powinno być stonowane i eleganckie.

Pamiętajmy, że styl i elegancja to więcej niż tylko ubranie. To sposób prezentacji siebie, dodatki, zachowanie, wyraz twarzy. Strojny ubiór na ślub cywilny powinien więc wiązać się z poczuciem pewności siebie i elegancji na każdym kroku.

Zobacz też: Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Udostępnij

O autorze

Witaj! Jesteśmy grupą przyjaciół, aktywnych rodziców, którzy chcą dzielić się z innymi swoimi przemyśleniami na temat parentingu, super pomysłami na spędzanie wolnego czasu, wiedzą o rozwoju dziecka i jego zdrowiu a także luźnym contentem i przepisami na najlepsze dania dla całej rodziny!